Zajímavá místa v Anglii

Ne všichni, kteří míří do Anglie, sem jedou za výdělkem nebo za studiem, je mnoho takových, kteří se do této země vydávají za kulturními památkami nebo za poznáváním přírody. Ještě před cestou nezapomeňte sjednat cestovní pojištění, to vám totiž může ušetřit v případě pojistné události množství zbytečných problémů a finančních komplikací. Pojištění je možno sjednat buď přímo u našich pojišťoven, kterými jsou Česká pojišťovna, Kooperativa apod., nebo prostřednictvím internetových stránek nejrůznějších zprostředkovatelů pojištění. Potom vám již nic nebrání v poznávání Anglie.

Anglie nabízí řadu zajímavých míst, prakticky se dá říci, že se jedná o většinu větších měst, v každém z nich totiž naleznete množství památek. Za zmínku stojí určitě univerzitní města Cambridge nebo Oxford. Cestujete-li zase za překrásnou přírodou, vyzkoušejte okolí Walesu. Příjemný zážitek mohou poskytnout také nedaleká skotská jezera nebo malebné opevnění severní Anglie, které je proslulé pod názvem Hadrianův val.

Co zaujme jednoho, nemusí nijak zvlášť nadchnout druhého, v každém případě si však můžete být jisti, že mezi anglickou přírodou a památkami si na své přijde opravdu každý.

Při turistice po Anglii se vyplatí zapůjčit si vozidlo, přece jen je tato země poměrně velká, takže cestování místní veřejnou dopravou by nemuselo být tou nejvhodnější volbou. Byli byste tak totiž značně limitování nejen časem, ale například i místy zastávek. Budete-li cestovat autem, můžete se kdykoliv a kdekoliv zastavit, bude záležet pouze na vás. Doporučujeme si však vyhradit více času, protože v Anglii je toho opravdu hodně, co lze vzhlédnou a když už zde budete, byla by škoda tohoto nevyužít.

Posted in Anglická historie, Anglická kultura by admin at Duben 1st, 2011.

Comments are closed.