Bydlení v Anglii

Cestujete-li do Anglie je rozhodně potřeba zařídit některé věci. Nějaké z nich je třeba vyřídit ještě před odjezdem, jiné jde řešit až na místě. Do první zmiňované kategorie rozhodně spadá cestovní pojištění, které můžete sjednat buď přímo u pojišťovny, nebo prostřednictvím internetu, potom se jedná o online pojištění.

Důležitým specifikem pobytu je bezesporu také bydlení, zde nelze přímo obecně říci, zda tato problematiky spadá do první kategorie, kterou je nutno vyřídit před odjezdem, nebo zda je možno univerzálně ubytování vyřizovat až na místě. Pokud můžeme doporučit, přikláníme se k názoru, že je mnohem vhodnější bydlení řešit ještě před odjezdem, máte tak potom jistotu a nemůže vás nic rozhodit. Pokud patříte mezi ty, kterým nedělá problém domluva v angličtině, a trochu radši hazardujete, můžete si začít hledat místo na bydlení až po příjezdu, například v nějakém hotelu.

Pokud se hodláte v Anglii pozdržet delší dobu, rozhodně se vyplatí najít si ubytování mimo hotel, například nějaký podnájem. Zde vždy vyžadujte smlouvu, pokud možno v písemné podobě, protože při ústní domluvě mohou velmi jednoduše nastat určité problémy. Pozor byste si měli dát hlavně na parametry, kterými jsou doba pronájmu, výše měsíčních splátek, forma platby a datum, do kterého je třeba platby realizovat. V Anglii se vybírá taktéž obecní poplatek, který je určen orgánům města nebo obce, ujistěte se tedy, že je tento poplatek zahrnut v dílčích splátkách.

Posted in Anglická historie, Anglická kultura by admin at Duben 1st, 2011.

Comments are closed.